Stāsts par 5. sērijas BMW, kas paredzēja nākotni…

Savus drosmīgos šovkārus jeb šova auto Pietro Frua izveidoja bez vēlmes kādam izpatikt vai arī kādam kaut ko pārdot – viņš tos taisīja tādēļ, ka citādi nevarēja…

Viņš vēlējās pašizpausties, paļauties jaunām formām un negaidītiem eksperimentiem, tieši kuri bieži vien uzrunāja sev pircējus. Šādā radošā izpausmē radās BMW 528 GT Coupe, kas tiešā veidā ietekmēja BMW nākotni.

Savas karjeras laikā Pietro Frua paguva pielikt savu roku teju pie visiem tā laika grandiozākajiem auto: viņš ir autors ekscentriskajam Volvo P1800 ES Rocket konceptam, Lamborghini Faena universālim, kas tika veidots uz Espada bāzes (redzams foto), kā arī veselai virknei Rolls-Royce, Jaguar, Ferrari un Porsche automobiļu. Dažus auto viņš veidoja pēc pasūtījuma, bet dažus – pats pēc saviem ieskatiem un iniciatīvas. Radošās izpausmes norisinājās Frua darba studijā.

1960. gadu vidū pārņēma nelielu automobiļu ražotāju Glas, un laida klajā ierobežotu skaitu partiju BMW Glas 3000 kupeju – pēc būtības tas bija automobilis Glas 2600 V8, taču savienota ar BMW emblēmu, lai pievērstu uzmanību mazpazītamajai automobiļu firmai un palielinātu pirkšanas apjomus. Spoileris – diemžēl šāds mēģinājums cieta sakāvi. Bet BMW Glas varēja izskatīties arī citādāk! Tieši Frua uzņēmās iniciatīvu pārveidot Glas 2600 V8 par BMW Glas 3000, kas bija darbojies ar Glas auto vēl pirms tos pārņēma BMW. Taču viņa pārveidojumus un jaunieviesumus uzskatīja par pārāk grandioziem un dārgiem, tādēļ pēctam glaunā ideja par luksusa auto (skatīt fotoattēlu) tika noraidīta.

Frua izveidotās virsbūves estētiski pārspēja pašreizējo laiku. Jau tālajā 1976. gadā Pietro Frua paredzēja, kāds nākotnē varētu izskatīties 5. sērijas BMW. Uz popularitāti augošā sedana pamata (BMW 5. sērija ar E12 virsbūvi tika ražota 1972. gadā) viņš izveidoja kupeju, kurai ar vieglu roku varēja pielikt arī klāt GT. BMW sērijās šis elements parādījās vien 2009. gadā…

Ar savu modeli Frua vēlējās parādīt, ka ir iespējams paplašināt 5. sērijas iespējas. Viņam izdevās izveidot neticami modernu kupeju, kurā tiešām bija redzamas itāļu smalkās notis.

Frua nekad neslēpa, ka viņu ietekmēja Berone studijas auto, tādēļ, ja jūtat, ka šajā auto iezīmējas Alfa Romeo Montreal, Maserati Khamsin – visticamākais, ka tā arī ir. Lai vai kā, Frua saglabāja neskaitāmas tipiskās BMW modeļu iezīmes: reljefains motora pārsegs, sadrūmis priekšējo lukturu skats, kā arī emblēmas uz virsbūves.

Par pamatu tika ņemts parastais 528 sedans ar karburatoru 6 – cilindru dzinēju (gadu vēlāk 528 tika uzstādīti arī inžektori) – tehnisko daļu Frua ar savu komandu neaiztika.

Neparastais auto bija pabijis teju visos starptautiskajos auto salonos 1976. gadā. Protams, ka arī paši BMW nevarēja ignorēt šo jaunumu, taču, neskaitot uzslavas, Frua neko citu nedabūja – konservatīvie vāci palika uzticīgi savai dizaineru komandai.

Tieši pēc pāris Frua modeļu izveides, arī BMW aizmugurējie lukturi sāka augt garumā, bet priekšējā auto daļa tika izveidota vēl nopietnāka – bija viegli pamanāms, ka pēcāk ļoti daudzas piektās sērijas E28 detaļas parādījās jaunajos prototipos. Sakritība?

Pats galvenais, ka Frua 528 modelis paredzēja nākotnes BMW 5. sērijas GT modeļus. Jā, mūsdienu GT nav divdurvju kupeja, bet slīpā jumta līnija ar plašajiem aizmugures lukturiem un tās nosaukums liecina, ka Frua projekti, balstoties uz BMW modifikācijām, nav palikuši novārtā.

 

 Avots: motor.ru 

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...
loading...

Pievienot komentāru