Sieviete uzbrūk stjuartei, pēc tam, kad tā viņu nodēvēja par “Miss” nevis par “Doktori”

Pilsoņu tiesību aktīvisti bieži lieto terminu “mikroagresija”, lai aprakstītu ikdienas atstumtību un aizspriedumus, ar ko bieži saskaras sievietes un minoritātes.

Šīs lietas var likties triviālas, ja uz to skatās virspusēji, tomēr daudziem cilvēkiem mikroagresija bieži var padarīt dzīvi pilnīgi nepanesamu. Diemžēl pēc būtības mikroagresija nozīmē, ka tā bieži ir subjektīvi, un tēma parasti ir diezgan strīdīga. Ko viena persona uzskata par mazu, bet nenozīmīgu uzbrukumu, cita persona varētu uzskatīt par absolūtu sīkumu. Tas viss ir atkarīgs no cilvēka perspektīvas.

Nesen Austrālijas doktore, kas dzīvo Lielbritānijā, to lieliski pierādīja, paužot savu sašutumu par to, kā pret viņu bija izturējies lidmašīnas darbinieks. Dr Siobhan O’Dwyer savā twitter kontā rakstīja: “Hei, mans vārds ir Dr O’Dwyer. Manā lidmašīnas biļetē ir rakstīts Dr O’Dwyer. Stjuarte neskatās uz manu biļeti, paskatās uz mani, atskatās uz manu biļeti, un beigās izlemj, ka tā ir drukas kļūda, un nosauc mani par Miss O’Dwyer. Es neesmu pavadījusi 8 gadus universitātē, lai mani sauktu par Miss.”

Daudzi Twitter lietotāji reaģēja uz šo postu, un viena persona atbildēja: “Es uzaugu cilvēkus saucot pēc titula (Dr, Poof, Lt, Ģen. utt), tikai tāpēc, ka vēlējos ar to apliecināt cieņu pret otru personu. Ja mani nosauktu par Miss ārpus darba, man nebūtu nekādu iebildumu. Bet, ja tas ir rakstīts dokumentos (kā šajā gadījumā), tas būtu tikai godīgi, ja uzrunātu, tā kā rakstīts.”

Cita persona piebilda: “Es ar Jums solidarizējos šajā jautājumā. Es esmu pirmais cilvēks manā ģimenē, kas pabeidza vidusskolu (nemaz nerunājot par vairākiem grādiem)… es būtu absolūti nokaitināta, ja kāda lelle ar ratiņiem mani nenosauktu vārdā, kas rakstīts biļetē.”

Tomēr iepriekš minētais ārstes ieraksts Twitter saņēma arī kritiku, jo īpaši no citiem aviokompānijas darbiniekiem. Viena stjuarte rakstīja: “Lūdzu, nesauciet mūs kā lelles ar ratiņiem. Iespējams, ka mēs neesam ieguvušas doktora grādu, taču mums ir nepieciešamie kvalifikācijas sertifikāti, kas apliecina, ka mēs mākam 90 sekundēs evakuēt gaisa kuģi, saglabāt jūsu dzīvību lidojuma laikā, novērstu nolaupīšanu, ugunsgrēkus utt. ”

Viņa piebilda: “Es vienmēr esmu izmantojusi pareizo goda uzrunu. Un es vienmēr esmu bijusi īpaši uzmanīga, kad ieraugu uzrunu pie sievietes iekāpšanas apliecības, jo es lepojos, ka esmu spējīgs atbalstīt sievieti un viņas sasniegumus pasaulē, kas ir tik ļoti centrēti uz vīriešiem. Jūs visu šo cieņu sagrāvāt ar savu pazemojošo komentāru par mums.”

Tātad, vai Dr O’Dwyer sašutums ir pamatos? Vai arī viņa pārāk nopietni uztver savu sociālo lomu? Lai kāds būtu jūsu viedoklis par šo jautājumu, ir skaidrs, ka mums jāsāk atklāta un godīga diskusija par to, kā mēs izturamies pret sievietēm ārstēm, profesorēm un citām akadēmiķēm.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...
loading...

Pievienot komentāru