IESKATIES! Saraksts ar pasaulē vislabākajiem dzinējiem (pēc kategorijām)

 

Kategorijā ar vairāk nekā 4,0 litru lielu dzinēja tilpumu – Ferrari 6,3 litri, 12 cilindri, atmosfēras

Vēl viena Ferrari uzvara – 6,3 litru lielais dzinējs ar V12 un kopējo jaudu 740 zirgspēki. Pirmajā trijniekā iekļuva arī 5,2 litru lielais dzinējs no V10 Audi, kā arī 6,5 litrus lielais dzinējs no Lamborghini.

 

“Labākais elektriskais dzinējs” – Tesla

Uzvaru guva Tesla Model S un Model X, kuros ir divu elektromotoru versija (ar jaudu 510 un 263 zirgspēki). Otro vietu ieņēma BMW i3, bet trešajā vietā ierindojās General Motors konstrukcija, kura tiek izmantota Chevrolet Bolt.

 

Labākais “zaļais dzinējs” – Tesla

Šajā kategorijā atkal uzvaru guva Tesla. Otro vietu ieguva 1,5 litrīgā BMW trešā sērija, kura tiek iekļauta i8 sporta auto hibrīdsistēmas sastāvā. Taču trešā vieta – atkal tika piešķirta Chevrolet Bolt elektriskajai sistēmai.

 

Labākais jaunais dzinējs – Honda 3,5 litri, seši cilindri, hibrīds

Šajā kategorijā uzvarēja Honda hibrīdsistēma NSX ar 3,5 litru un 567 zirgspēku jaudas lielu motoru, kuram ir seši cilindri. Pirmajā trijniekā iekļuva arī divlitrīgais Mercedes-Benz dīzeļa motors, kā arī 2,9 litrīgais V6 no Alfa Romeo Giulia.

 

Labākais sporta dzinējs – Ferrari 3,9 litri, astoņi cilindri, biturbo

Par labāko sporta dzinēju tika atzīts (tāpat, kā pērn) 3,9 litrīgais biturbo V8 no Ferrari. Otro un trešo vietu ieņēma četrlitrīgais Porsche un tāds pats četrlitrīgais astoņu cilindru un divu turbīnu Mercedes-AMG.

 

Gada labākais dzinējs – Ferrari 3,9 litri, astoņi cilindri, biturbo

Jau otro gadu pēc kārtas par labāko dzinēju tiek atzīts Ferrari biturbo, astoņu cilindru dzinējs, kurš tiek ierīkots 488 GTB. Sanāk, ka 2017. gadā šis dzinējs ieņēmis trīs kategorijas (2016. gadā to atzina arī par labāko jauno agregātu). Aiz viņa sekoja trīslitrīgais Porsche dzinējs, 1,5 litrīgā BMW trešā sērija, 2,5 litrīgā Audi piektā sērija, 999 kubu Ford trešā sērija, Tesla elektromobilis, 1,2 litrīgais PSA agregāts, divlitrīgais Porsche turbomotors un 6,3 litrīgais V12 Ferrari.

 

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...
loading...

Pievienot komentāru