IESKATIES! Saraksts ar pasaulē vislabākajiem dzinējiem (pēc kategorijām)

Ikgadējā konkursa “Starptautiskais gada dzinējs” rīkotāji sniedza 2017. gada balsošanas rezultātus. Žūrija, kuras sastāvā bija 58 žurnālisti no visas pasaules, noteica labākos dzinējus veselās 13 kategorijās. “Motor” apkopoja visus šī konkursa uzvarētājus vienuviet (precīzāk, to “nēsātājus”) kopējā galerijā.

 

Lūk, arī saraksts ar konkursa uzvarētājiem atkarībā no kategorijas:

Kategorijā līdz 1,0 litram – Ford EcoBoost 999 kubikcentimetri, trīs cilindri, turbo

Par labāko vismazāko dzinēju starpā tika atzīts 999 kubikcentimetru, trīs cilindru Ford agregāts. Šis EcoBoost sērijas turbo motors attīsta līdz pat 125 zirgspēku lielu jaudu. Tas tiek uzstādīts šādiem modeļiem: Fiesta, B-Max, Focus, C-Max, Grand C-Max, Mondeo un EcoSport. Pirmajā trījniekā iekļuva arī 999 kubu VW “trijnieks” un BMW (i3) divu cilindru motors.

 

Kategorijā no 1,0 līdz 1,4 litriem – PSA Peugeot Citroen 1,2 litri, trīs cilindri, turbo

Šeit uzvarēja 130 zirgspēku jaudīgā trīs cilindru un 1,2 litru tilpuma auto no PSA Peugeot Citroen koncerna. Tos ierīko, piemēram, Peugeot 208 un Citroen C3, kā arī daudz lielākos uzņēmuma ražotos automobiļos. Pirmajā top trīs iekļuva arī 1,5 litru un trīs cilindru trešās sērijas BMW (tiek izmantots arī MINI), kā arī 1,4 litrus lielais TFSI no Volkswagen uzņēmuma.

 

Kategorijā no 1,4 līdz 1,8 litriem – BMW 1,5 litri, trīs cilindri, hibrīds

Par labāko šajā kategorijā kļuva 1,5 litru, trīs cilindru BMW ar 231 zirgspēku, kas tiek iekļauts hibrīda sporta auto i8. Pirmajā trijniekā iekļuva arī tradicionālais pusotrlitrīgais BMW turbo motors, kas tiek izmantots gan pirmajā, gan daudzās citās sērijās, kā arī 1,8 litrus lielais Audi motors (TFSI).

 

Kategorijā no 1,8 litriem līdz 2,0 litriem – Porsche 2,0 litri, četri cilindri, turbo

Šīs kategorijas uzvarētājs – 300 zirgspēku, divlitrīgais Porsche turbo motors, kas tiek likts 718 Boxter un 718 Cayman. Pirmajās trīs vietās iekļuva arī “turbo četrinieks” Mercedes-AMG, kā arī divlitrīgais TFSI no Audi.

 

Kategorijā no 2,0 litriem līdz 2,5 litriem – Audi 2,5 litri, pieci cilindri, turbo

Šeit visus pārspēja piecu cilindru agregāts no Audi, kurš tiek uzstādīts RS3 un TT RS. Tas spēj attīstīt vairāk nekā 400 zirgspēku lielu jaudu. Pirmajā trijniekā iekļuva arī 2,5 litrus lielais Porsche motors, kā arī Forda (Focus RS) 2,3 litru lielais motors.

 

Kategorijā no 2,5 litriem līdz 3,0 litriem – Porsche 3,0 litri, seši cilindri, turbo

Šajā kategorijā godalgoto vietu ieguva jaunais Porsche sešu cilindru 3,0 litru motors (tas nāk no Carrera “ģimenītes” ar 370 līdz pat 420 zirgspēku jaudu). Pirmajā trijniekā iekļuva arī trīs litru un sešu cilindru BMW (M3, M4) motors, kā arī 2,9 litru dzinējs no V6 Fiat Chrysler koncerna Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio).

 

Kategorijā no 3,0 līdz 4,0 litriem – Ferrari 3,9 litri, astoņi cilindri, biturbo

Uzvarētājs ir 670 zirgspēku jaudas, 3,9 litru V8 motors ar divām turbīnām, kuru ražo Ferrari (modeļiem 488 GTB un 488 Spider). Pagāšgad šis dzinējs uzvarēja četrās kategorijās vienlaikus. Pirmajā trijniekā šajā kategorijā iekļuva arī četru litru, astoņu cilindru un divu turbīnu Mercedes-AMG, kā arī četrlitrīgais Porsche agregāts.

 

Šķirsti lapas uz priekšu, lai lasītu tālāk! 

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...
loading...

Pievienot komentāru