Kādēļ vasarā nedrīkst braukt ar ziemas riepām (+ auto speciālistu eksperiments)

Aiz loga ir 2017. gads. Pie ārsta vai dokumentu izsniegšanas var pieteikties vien ar diviem skārieniem savā viedierīcē. Lai gan mūsdienās garās rindas, kādas bija agrāk, vairs nav tik ļoti izplatītas, brīdī, kad pienāk sezonālo riepu maiņa, rindas vēl joprojām veidojas, turklāt pat ļoti garas.

Tas viss tādēļ, ka ir pienācis laiks mainīt savas auto riepas. Un pareizi ir! Vai varbūt jūs uzskatāt, ka sezonālajai riepu maiņai nav nekādas jēgas? Šodien mēs jūs pārliecināsim par pretējo!

Kā atšķiras ziemas riepas no vasaras riepām?

Pašas pirmās ziemas riepas, kuras radās vēl pirms mūsu vecvecākiem, tika veidotas ar domu, lai vieglāk kontrolētu spēkratu sniegā. Taču tolaik tās īsti neatšķīrās no citām riepām, proti, tā laika vasaras riepām.

Taču astoņdesmit gadu laikā riepu rūpniecība un ražošana ir attīstījusies tik tālu, ka ziemas riepas jau ir kļuvušas par neatņemamu drošības elementu visiem auto vadītājiem tajās klimatu zonās, kur sniegs ir regulāra parādība. Arī mēs esam to valstu starpā.

Ir ļoti daudz atšķirību ziemas un vasaras riepu starpā. Taču viena no vissvarīgākajām – ziemas riepas ir stipri mīkstākas par vasaras riepām. Ziemas riepu ražošanā izmantojamā gumija pati par sevi ir mīkstāka par tām, kādas izmanto vasaras riepu ražošanā – tas ir nepieciešams tādēļ, lai riepas arī paliktu mīkstas (lasiet kā “iedarbīgas”) pat visaukstākajos salos. Papildu elastību ziemas riepām piešķir radzes un tām blakus esošie padziļinājumi – nelielas iedobes riepās, ar kurām noklātas ziemas riepas. Tās palīdz riepas virsmai piestiprināties pat pie šķietami visgludākā ledus.

Kad nepieciešams pāriet no ziemas riepām uz vasaras?

(Riepu cietību mēra ar speciālu aparātu, kas zināms kā durometrs).

Ziemas riepas darbojas visiedarbīgāk tad, ja ziemā esošā vidējā gaisa temperatūra ir zemāka par mīnus septiņiem grādiem pēc Celsija. Aukstā laikā mīkstās ziemas riepas veido daudz labāku saķeri ar ceļa virsmu (pat asfaltu!), labāk atgrūž ūdeni no kontakta vietas ar virsmu, palīdzot daudz veiksmīgāk apturēt spēkratu tā bremzēšanas laikā. Īsāk sakot – no ziemas riepām ziemā tiks iegūti vieni plusi!

Taču, līdzko laukā sāk palikt siltāk un asfalts ar katru dienu paliek aizvien sausāks, protams, ka ziemas riepas nepārvēršas mīkstā želejā un tās var strādāt pat labāk par vasaras riepām, jo tās ir mīkstākas. Taču tas ir uz ļoti īsu laika sprīdi.

Pēc neilga laika riepas vienkārši sāks pastiprināti karst uz sausā asfalta. Tas var novest pie tā, ka auto kontrolēšana pasliktināsies, taču pat šis nav pats briesmīgākais. Tā kā auto riepas sāk palikt aizvien mīkstākas, krasi palielināsies bremzēšanas ceļa garums. Tas nozīmē, ka ekstremālas situācijas gadījumā auto bremzēšanas ceļa garums līdz pilnīgai spēkrata apstāšanās vietai būs daudz garāks, nekā to sagaidījāt.

Šķirsti lapas uz priekšu, lai iepazītos ar krievu auto speciālistu veikto eksperimentu: “Cik ļoti mainās bremzēšanas ceļa garums?”

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...
loading...

Pievienot komentāru